Taş Ev Maliyeti nasıl hesaplanır?

ANASAYFA > Taş Ev Maliyeti nasıl hesaplanır?
ahsap-tas-ev-modelleri

Taş Ev Maliyeti nasıl hesaplanır?

Taş Ev Maliyeti nasıl hesaplanır?

Taş ev metrekare fiyatları; taş evde kullanılacak taş cinsine ve taş ev yapım tekniğine göre taş ev maliyeti çıkarılarak hesaplanmaktadır.

Taş evlerin maliyeti hesaplamasında; taş evin yapılacağı şehir ve taş ev yapımında kullanılacak taş türü taş ev fiyatını belirleyen etkenlerdir.

Ayrıca taş evde kullanılacak taşın bölgeye yakınlığı da maliyet hesaplaması için önemlidir. Taş nakliye ücreti taç ev maliyetine yansıyacaktır. Taş kaynağı evin yapılacağı bölgeye ne kadar yakınsa nakliye ücreti o kadar düşecek ve taş ev fiyatını olumlu yönde etkileyecektir.

Taş evlerin fiyatını etkileyen önemli faktörlerden biri de işçilik ücretidir. Taş ev işçiliği diğer yapılara göre zor ve ustalık gerektirdiği için taş ev ustasına ödenecek işçilik bedeli de diğer yapılara göre fazladır.

Taş ev yaptırmak isteyenler “Taş ev metrekare fiyatı” dışında şunları da bütçe planına eklemeli…

Eğer bir arsanız yoksa arsayı alacağınız şehre göre arsa ücretleri değişiyor, alacağınız arsada yol, elektrik su, kanalizasyon yoksa bunlar da size ek masraf çıkartacaktır. Bulunduğunuz bölgeye yakın taş rezervleri de nakliye ve taş fiyatında çok etkilidir. Ayrıca taş evinizi yaptıracağınız şehrin mimari de önemlidir.

Örneğin 150 m2 taş ev maliyeti için verilecek fiyat taş evinizi nerde yaptıracağınıza göre belirleniyor diyebiliriz.

Tek katlı taş ev fiyatı ile iki katlı taş ev fiyatı aynı değildir, ayrıca yaptıracağınız evde taş haricinde kullanmak istediğiniz ürün varsa bu da maliyet hesabını değiştirecektir.

Ahşap Taş ev fiyatları, Doğal Taş ev fiyatları, Modern Taş ev fiyatları, Taş görünümlü ev fiyatları birbirinden çok farklıdır.

Şöyle ki Altı taş üstü ahşap ev fiyatlarımızda maliyet hesabı yaparken hem taşın cinci hem ahşabın cinsi belirlendikten sonra asıl maliyet hesabı yapılabiliyor.

Hazır bir evle kişiye özel projelendirilen ev arasında çok büyük farklar vardır. Bu sebeple eğer bir ev satın almayı değil de yaptırmayı düşünüyorsanız fiyatlar sizin istekleriniz doğrultusunda belirlenecektir.

Kafanız karıştı ve biz bütün bunları nereden bilelim diyorsanız size seçenekleri sunarak bu seçenekler arasında ki fiyat farklarını ve nedenlerini anlatıyor ayrıca belirlediğiniz bir bütçe varsa onun üzerinden projelendirme yapıyoruz.

Bilgi için 0216 630 21 21 numaralı hattımızdan, [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilir veya ofisimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

AHŞAP YAŞ KARIŞIMI EV MODELLERİMİZ İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

AHŞAP TAŞ EV MODELLERİ

Telefon Destek:
+90 532 179 02 03