Bungalovlar...

ANASAYFA > Bungalovlar...
bungalov-modelleri-fiyatlari

Bungalovlar...

24.02.2021

Bungalov Evler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Baneva Ahşap Yapılar firmamızın tasarladığı ve üretimini gerçekleştirdiği samimi, sıcak ve tatil için birebir olan bungalov evlerin tarihi Hindistan’dan gelmektedir. Hintliler ‘bangala’ kelimesini verdikleri bu evlerde yaşadıkları sıcak iklimin özelliklerine uygun olacak şekilde mimari ortaya koymuşlar ve yıllar boyunca yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Avrupa ve bizim kültürümüze bungalov olarak geçen tasarımların ise daha çok tatil yörelerinde kullanıldığını görüyoruz. Gezginlerin uğrak yeri olan bu evler genellikle tek veya bir buçuk kat olacak şekilde inşa edilmektedir. Yapım esnasında ahşabın çeşitleri, sedir, dekoratif taşlar, sedir, fıçı tahtası, tuğla, kiremitler veya alçı duvarlar kullanılır. Bungalov evleri kişinin zevkine göre dizayn edilir ve genellikle dış mimarisi açısından belirgin farklılıkları yoktur. Üçgen çatı ve özel sundurmalar ile dış kısmı yapılan evlerin iç tasarımı yaşanılan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Minimalizmin etkisini hissedebileceğiniz bu evleri basit mimari planların yanı sıra dağ evlerinden farklı olarak konut olarak kullanan coğrafyalar da vardır.

 

Bungalov Ev Yapım Aşaması

 

Bungalov evlerin yapım aşamasında sıcak iklime uzun süre dayanıklılık düşüncesi ile hareket edilir. Üçgen ve sundurmalarla eğim verilen çatısı bu evlerin spesifik dokusunu oluşturur. İçeride ise kişilerin kullanımına uygun oda sayıları ve zevke uygun olacak tasarımlar planlanır. Türkiye’de sıklıkla tatil bölgelerinde rastlayabileceğiniz bungalov evler, sıcacık yapısı ile gezginlere kapılarını açmaktadır. Pansiyon olarak tercih edildiği gibi günlük konut olarak da kullanımı yaygınlaşan bungalov tarzında evlerin maliyeti de oldukça uygundur. Ahşabın zarafeti bungalov tarzı ile birleşince ortaya romantik ve huzurlu evler çıkar.

 

Huzurun yanı sıra;

 

*İnsan sağlığına faydası da asla yadsınamaz. Bronşit, astım gibi hastalıkları olan kişilere hava sirkülasyonunu kolayca sağlamaya izin veren bungalov ev tipi oldukça sağlıklıdır.

 

*Ahşabın sağlıklı olmasının yanında daha kullanışlı ve dayanıklı olması da diğer faydaları arasındadır.

 

*Bungalov evler genellikle tatil bölgelerinde insan ruhuna iyi gelen tarafları olduğu için tercih edilir. Minimalist yaşam tarzını tam anlamıyla yansıtan bu evlerde gönlünüze göre huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

 

*Ekolojik açıdan doğayla birebir uyumu da en çok beğenilen özellikleri arasında yer alır.

*Baneva Ahşap Yapılar firmamız kısa sürede yapım aşamasını tamamlar ve müşterilerine teslimatını gerçekleştirir.

 

*Taşınabilir özelliğinden dolayı bungalov evinizi istediğiniz noktaya götürebilirsiniz.

 

Bungalov Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

 

Yapımından montajına kadar her şeyi ile titiz bir şekilde ilgilenen Baneva Ahşap Yapılar, bungalov ev ihtiyacınız olduğunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Bungalov ev fiyatları konusunu da istediğiniz evin boyutu ve kullanılan malzemenin kalitesi belirlemektedir. Ancak betonarme bir yapıya kıyasla daha az maliyet ortaya çıkmaktadır. Kaliteli işçiliğimiz de devreye girince ortaya istediğiniz minimalist ve huzurlu yaşam alanları ortaya çıkmaktadır.

Since 1997 “BANEVA AHŞAP YAPILAR”  / Bir Ahşap Serüveni…

Brand & Social Media Manager

Sibel Atagül

Telefon Destek:
+90 532 179 02 03