Taş Ev Modelleri

ANASAYFA > Taş Ev Modelleri
Taş ahşap ev modelleri

Taş Ev Modelleri

20.12.2021

Taş Evler, Taş Görünümlü Evler, Taş Ahşap Ev Modelleri, Altı Taş Üstü Ahşap Evler, İki Katlı Ahşap Taş Ev Modelleri, Taş Ahşap Villa Projeleri ve Modelleri, Modern Taş Evler...

Akdeniz ülkelerinde yaygın olarak görülen taş ev modellerinin kökenleri uzun yıllar öncesine dayanıyor. Taş evler; yüzyıllarca ayakta kalabilen uzun ömürlü, sert iklim şartlarına ve deprem gibi doğal afetlere dayanıklı, doğaya uyumlu ve sağlıklı yapılar olmasından dolayı eski tarihlerden bu yana en çok tercih edilen mimarilerden biri olmuştur.

Günümüzde taş ev yapımı iki farklı teknikle inşa ediliyor diyebiliriz; tamamı taş olan evler ve taş görünümlü evler…

Taş görünümlü evlerde sadece cephe kaplamalarında farklı materyaller kullanılarak taş görüntüsü verilir.

Taş görünümlü ev modelleri için kullanabileceğiniz taş duvar döşeme ürün yelpazesi oldukça geniş, yapay üretim olup gerçek taş görünümüne en yakın olan Kültür Taşı oldukça dayanıklı bir malzemedir. Taş örme evlere göre de uygulaması oldukça kolaydır.

Taş ve ahşap karışımı evler; ülkemizde en çok Karadeniz bölgesinde görülmekte… Ahşap ve taş karışımı ev yapım tekniğinde alt katta taş üst katta ahşap kullanılır.

Altı taş üstü ahşap ev modelleri ve projeleri için LİNKİ tıklayınız. TAŞ AHŞAP EV PROJELERİMİZ

Taş evlerin avantajları; taş doğası gereği dışarıdan içeriye sıcaklığın/soğuğun gelmesini engellerken içerideki havayı korur. Bu nedenle de taş evler yazın serin olur, kışları ise iç ısıtma ile beraber ısınan duvarlar oldukça geç soğur ve enerji tasarrufu sağlar.

Taş evlerin dezavantajları ise işçiliğiniz zor olması ve taş ev maliyetinin yüksek olmasıdır.

TAŞ EV MODELLERİ

  

İster taş ev yaptırın ister ahşap ve taş karışımı ev isterseniz taş görünümlü ev… size tavsiyemiz evinizin projesini çizdirmeden önce tüm seçenekleri gözden geçirin, taş ev modelinizi seçmeniz proje çiziminde işinizi kolaylaştıracaktır.

Birbirinden farklı görünüme sahip Taş Ev modelleri sunarak seçiminizde size yardımcı olmak istedik, gelin birlikte göz atalım.

Daha fazla ; Taş Ev Modelleri, Taş Görünümlü Evler, Taş Ahşap Villa Modelleri, Ahşap Taş Ev Modelleri, Modern Taş Ev Modelleri, İki katlı Ahşap Taş Ev Modelleri, Altı Taş Üstü Ahşap Ev Fikirleri PINTERST hesabımızda…

Şömineli taş ev istiyorsanız taş şömine modelleri için tıklayın !!! ŞÖMİNE MODELLERİ

Taş Ahşap Ev Dekorasyon fikirleri Pinterest hesabımızda….

TAŞ AHŞAP EV DEKORASYONU


   

Ahşap Taş ev fiyatları

Taş Ahşap Ev Maliyet Hesaplaması

Ahşap Taş ev bakımı

Taş ev maliyeti

Taş evlerin avantajları ve dezavantajları

Taş evlerde izin ve ruhsat işlemleri gibi konularda detaylı bilgilerin yer aldığı yazımız için LİNKİ tıklayınız.

AKADEMİ / TAŞ EV RUHSAT İŞLEMLERİ

Blog yazılarımız "Marka ve Sosyal Medya Yöneticimiz" SİBEL ATAGÜL tarafından yazılmaktadır.

Telefon Destek:
+90 532 179 02 03