Üçgen Bungalov Evini Kendin Yap...

ANASAYFA > Üçgen Bungalov Evini Kendin Yap...
ucgen-bungalov-ev-yapimi

Üçgen Bungalov Evini Kendin Yap...

10.09.2021

Üçgen evinizi bir firmaya yaptırmak yerine kendiniz yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar…

Üçgen Bungalov Yapım aşaması için videomuzu izleyiniz.

İlk olarak bungalov üçgen ev yaptırmak istediğiniz arsanın bağlı olduğu belediye ile görüşüp nasıl bir yapıya izin veriliyor öğrenmeniz gerekiyor. Bazı bölgelerde tek katlı bungalov evler için imar izni gerekmiyor fakat ülkemizde hala tam olarak sistem oturmadığı için üçgen ev projenizi çizmeden önce gerekli kurumlardan mutlaka kesin bir bilgi edinin.

Ahşap bungalovlarda inşaat ruhsatı için gerekli evraklar için altta yer alan linki tıklayınız.

Üçgen ev yapımına başlamadan önce belirlemeniz gereken şeylerden biri de kullanacağınız malzemeler. Üçgen bungalovlarda ağırlıklı olarak ahşap malzemeler kullanılsa da modern bungalov projelerinde duvarların bazı kısımlarında alçıpanda kullanılmakta.

Ayrıca üçgen ev maliyetine etki edecek olan en önemli kalemler kullanmak istediğiniz materyaller… Çatıdan, zemin döşemesine, dış ve iç duvarlarda kullanacağınız malzemeden yalıtıma kadar her detayı iyice düşünmeniz araştırmanız ve projeyi bu şekilde oluşturmanız gerekiyor.

resimÜçgen bungalov evinizin projesini hazırladınız, kullanacağınız malzemeleri belirlediniz ve satın aldınız şimdi üçgen evinizin yapımı için sağlam bir zemine ihtiyacınız var.

Evinizin ve kendi güvenliğiniz için temelin çok iyi atılması oldukça önemli, üçgen ev temelini oluştururken beton zemin veya yerden yükseltilerek yapılan kazık sitemini kullanabilirsiniz.

Üçgen ev temel yapımı için videomuzu izleyebilirsiniz.

Hazırladığınız temel betonu kuruduktan sonra üçgen ev projenize uygun ölçülerde kestiğiniz malzemelerin montajına başlayabilirsiniz.Üçgen Ev Montajı

Üçgen evinizin montaj aşamasında izlemeniz gereken yol

Çatı ve zemin için malzemelerin üçgen şeklinde birleştirilip ana karkasın oluşturulması

Oluşturulan büyük üçgenin zemine monte edilmesi

Diğer üçgenlerin tamamına aynı yöntemin uygulanarak üçgenlerin birbirine sabitlenmesi

Üçüncü aşamada yer alan bu süreçte de ilk üçgen yapıda uygulanan yöntemlerin tamamı yeniden uygulanıyor. En nihayetinde de iki büyük üçgen de birbirine sabitleniyor.

Üçgen evinizin iç ve dış duvarlarının inşa edilmesi ( bu süreçte temiz ve pis su tesisatlarının zemine, elektrik ve su tesisatlarının duvara döşenmesi gerekiyor. Üçgen evinizin sabit durmasını sağlayan taşıyıcı duvar veya kolanların iyi hesaplamayı unutmayın. Yanlış uyguladığınız tesisatlar ve taşıyıcı duvarlar çok tehlikeli bir hal alabilir bu konuda uzman değilseniz mutlaka destek almanızı öneririz)

 resim resim resim 

resim resim  resim

Bungalov üçgen ev yapım aşamasının en keyifli kısmına gelmiş bulunuyorsunuz. İç ve dış cephe boyalarının yapılması… Ahşap eviniz hazır artık kendi zevkinize göre iç ve dış mekanda dilediğiniz gibi dekorasyon yapabilir ve bütün işini bittikten sonra verandanızda kahvenizi içebilirsiniz.

Temelden montaja kadar detaylı olarak izleyip kendi üçgen evinizi yapabileceğiniz üçgene ev yapım aşaması videomuzu izlemeyi ve yorum yapmayı unutmayın…

LINK / BANEVA AHŞAP YAPILAR

İyi seyirler...

Brand & Social Media Manager

Sibel Atagül

Since 1997 “BANEVA AHŞAP YAPILAR”  / Bir Ahşap Serüveni…
Telefon Destek:
+90 532 179 02 03