Üçgen Evler...

ANASAYFA > Üçgen Evler...
ucgen-ev-modelleri-ve-fiyatlari

Üçgen Evler...

20.06.2021

Asırlardır insanların barınma ihtiyacını karşılayan en ilkel, yapımı kolay, konforlu, kullanışlı bir yaşam alanı sağlayan yapı türlerinden biri diyebiliriz. Minimalist yaşam tarzının vazgeçilmezi olan Üçgen Evler çoğunlukla 1.5 kattan oluşmakta ve yapımında ağırlıklı olarak ahşap malzeme kullanılmakta.

19. Yüzyılda yaygın olarak Hindistan’da rastlanan Bungalovlar; gezginler için tasarlanarak inşa edilmişler. Daha sonrasında da geçici konut olarak İngilizler tarafından tercih edilmeye başlamış.

Doğa ve bütçe dostu Üçgen Bungalov Evler; kent insanlarının hafta sonlarını veya tatil dönemlerini keyifle geçireceği mükemmel bir kaçış noktası…

Sıradan bir otel veya yazlık bir eve her yıl binlerce lira harcamaktansa projesini kendinizin planladığı tasarımı tamamen size ait olan Bungalov Evleri tercih edebilirsiniz…

Üçgen Ev Projeleri

Genel olarak 1 buçuk kattan oluşan, alçak ve üçgen çatıdan oluşan, asma katlı (loft), ahşap veya taş gibi doğal malzemeler kullanılarak üretilen Üçgen Evlerinizi istediğiniz ölçü ve modelde tasarlayabilirsiniz. Baneva Ahşap olarak; talep doğrultusunda profesyonel mimarlarımız tarafından “KİŞİYE ÖZEL” projelendirme hizmeti sunulmaktadır.

Projenizi tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler…

***Bungalov Evlerin Özellikleri aslında sizin ihtiyacınıza göre belirleniyor. Eğer inşaat izni olmayan arazide mobil ev tarzında taşınabilir bir ahşap ev istiyorsanız projenin buna göre çizilmesi gerekir, üstelik ülkemizde hala Bungalovlar için net bir yasa yokken bu konuyu iyice araştırıp bungalov projenizin çizimine ona göre başlamanız gerekir.

***Konumlandırılacak arazi ve iklim şartlarının analizinin yapılması gerekir. Bu analizlere göre; temel tekniğinin belirlenmesi, iklim şartlarına göre çatı eğimi, kullanılacak ağaç türü, ısı ve yalıtım tekniğinin belirlenmesi gerekir.

*** Elektrik tesisatı, su deposu ve atık su kanallarının nasıl temin edileceği belirlenmeli…

Ahşap ev projesi nasıl yapılır, inşaat izni almak için gereken belgeler, ahşap evlerde kullanılan ağaç türleri, ahşap ev maliyet hesaplaması gibi konularla ilgili SORU CEVAP sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Üçgen Ev Ölçüleri tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda planlanmaktadır.

Üçgen Ev Modelleri ve Fiyatları

Üçgen ev modelleri denince pek fazla seçenek yokmuş gibi görünse de aslında sadece üçgen çatıdan oluşan sıradan bir mimariye sahip değildirler…

Küçük ayrıntılarla büyük farklar oluşturabilir, kendi stilinizi yansıtan minimal, modern ya da klasik bir model seçebilirsiniz…

Çatı şeklinde oynamalar yaparak çok farklı görünümler elde edilebilir, veranda ekleyerek bungalov evinizi daha konforlu hale getirebilir, ahşap kapılar yerine geniş cam kapılar kullanarak manzaranın keyfini çıkarabilir veya gece gök yüzünü izlemek için çatınıza pencere ekletebilirsiniz.

Tüm bu detaylar üçgen ev fiyatlarınızı belirleyen faktörle olacaktır… Anahtar teslim bungalov ev metrekare fiyatları projenin büyüklüğüne, işçiliğe ve kullanılacak ağaç türüne göre değişiklik gösterir.

Since 1997 “BANEVA AHŞAP YAPILAR”  / Bir Ahşap Serüveni…

Brand & Social Media Manager

Sibel Atagül

Telefon Destek:
+90 532 179 02 03