Ahşap Yapılar Hakkında ;

BANEVA, ahşap evler, ahşap villalar, kütük evler, ahşap ofisler, bungalovlar, bekçi kulübeleri, güvenlik kulübeleri, ahşap kabinler, ahşap ardiye ve depolar, ahşap kamelyalar ve bahçe kulübeleri üretmektedir.

Modern görünüme sahip ahşap yaşam konteynerlerinden, klasik kütük ev yapı tarzına kadar ahşap evler büyük ilgiyle ve beğeniyle kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Ahşabın bir yapı malzemesi olarak olağanüstü özellikleri çağımızın sürdürebilirlik kavramıyla birleşip onu geleceğin malzemesi yapmaktadır.

BANEVA Ahşap Yapı entegre tesislerinde, ahşap, kullanım amacına uygun olarak, emprenye edilir.Ağaç hücrelerinde bakteri oluşumuna ve çürümeye sebep olan havanın, vakumla çekilerek yerine koruyucu maddelerin basınçla emdirilme işlemi olan “Emprenye” ahşabı sağlam ve dayanıklı kılar, çürümeyi önler, ahşabı mantar, böcek, deniz kurdu gibi zararlılardan koruyarak, ömrünü 10 kat arttırır. Emprenyeli ahşap, her türlü kötü hava koşullarında rengini korur ve kesinlikle çürümez.

1. AHŞAP YAPILARI TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YAPABİLİYOR MUSUNUZ ?

Evet, binalarımızı yurtiçinde ve yurtdışında istenilen yere yapabiliyoruz.

2. AHŞAP EVLERİNİZDE YAZ-KIŞ OTURULABİLİR Mİ ?

Evet tüm ahşap yapı sistemlerimiz 4 mevsim yaşama uygun imkanlar sunmaktadır.

3. AHŞAP EVLERİNİZİN ORTALAMA TESLİM SÜRESİ NE KADARDIR ?

Tesisimizin bize sağladığı imkanlar sayesinde imalat durumumuza göre 1 hafta ile 3 hafta arasında üretim tamamlanır, sevkıyattan ve zemin betonunun tarafımıza tesliminden sonra 1 hafta içerisinde montaj biter, teslim edilir.

4. KÜTÜK EVİMİ İNŞA ETMEK İÇİN İZİN ALMAM GEREKİYOR MU ?

Evet, izin için binanın bulunacağı bölge Belediye Başkanlıkları’na başvurulması gerekiyor.

5. EVLERİN MONTAJI İSTANBUL DIŞINDA OLACAKSA EK MALİYET VAR MI ?

Evlerimizin İstanbul dışında yapılacak olmasında montaj ekibinin yemek ve konaklama bedelleri haricinde ek maliyet yoktur.

6. FİYATLARINIZA DAHİL OLAN VE OLMAYAN İŞLER NELER ?

Genellikle ahşap evlerimizi standart paketimizle teslim ediyoruz. Standart paketlerimizde, binanın ana malzemeleri (duvarları, birleşim elemanları, tavan lambri kaplaması, zemin ahşap kaplaması), masif dış ve iç kapılar, ahşap pencereler, vasistaslar, çift camlı pencereler, istenen renklerde şeffaf veya örtücü  boyalar, shingle çatı kaplama malzemesi ile montaj işleri fiyata dahildir. İstenirse bedeli karşılığında bina içi elektrik ve sıhhi tesisatlarının çekilerek armatürlerinin takılması işlerini de yapmaktayız.

7. SOĞUK İKLİMLERDE HANGİ SİSTEMİNİZİ TAVSİYE EDİYORSUNUZ ?

Çok soğuk iklimli bölgelerde duvar kalınlıkları 42 mm yerine 90 mm kullanılması, çatı izolasyonunun 50 mm yerine 100 mm yapılması yeterlidir.

8. AHŞAP BİNALARINIZIN DAYANIKLILIK SÜRESİ NE KADAR ?

Tesisimizde kendi bünyemizde yaptığımız emprenye işlemi ve kullandığımız özel ahşap boyaları sayesinde ahşap yapılarımıza 10 yıl hizmet ömrü vermekteyiz. 5 yılda bir yapılacak boya bakımlar ile bu süre 100 yıla kadar çıkmaktadır.

9. ÜRÜNLERİNİZLE İLGİLİ TEKNİK DETAY BİLGİSİ ALABİLİR MİYİM ?

Web sitemizdeki teknik detaylar bölümünden teknik şartnamelere ulaşabilirsiniz.

10. AHŞAP BİNALARINIZI İSTEDİĞİMİZ ÖLÇÜLERDE YAPABİLİYOR MUSUNUZ ?

Talep ettiğiniz planda 12 metreden daha uzun açıklıklar geçilmediği taktirde tüm planları uygulayabilmekteyiz.

11. EN FAZLA KAÇ KAT ÇIKABİLİYORSUNUZ ?

Sistemlerimizle rahatlıkla 2 kat çıkabiliyoruz, daha fazla katlar çıkılabilir ancak ahşap kalınlığı ve yapı sistemi değişeceğinden metrekare birim maliyeti artmaktadır.

12. ÖDEME ŞEKLİNİZİ BELİRTİR MİSİNİZ ?

Siparişinizin onayında toplam miktarın %40’ını nakit olarak, kalan bakiyeyi ise 30 günlük ve 60 günlük vadeli çek halinde yine siparişte alıyoruz. Kredili olarak 48 aya kadar vadeli veya diğer alternatif ödeme şekilleri karşılıklı görüşülerek belirlenir.

13. İZOLASYON İÇİN FARKLI MALZEMELER KULLANILIYOR MU ?

Tüm ahşap yapı sistemlerimiz yüksek izolasyon değerlerine sahiptir. Yüksek izolasyon değerlerine ulaşmak amacıyla özellikle köşeler ve üst üste binen ağaçların dişlerini özel yöntemlerle titizlikle işliyoruz. Sadece ince ahşap malzemenin kullanıldığı sandviç panelli sistemlerde izolasyon için yüksek yoğunlukta strofor kullanmaktayız.

14. ADETLER FAZLA OLDUĞUNDA İNDİRİM OLUYOR MU ?

Biz yüksek adetli siparişlere proje gözüyle bakıyoruz ve projenin içeriğine göre fiyatlandırma yapıyoruz, bu durumda adet ve siparişin durumuna göre seri imalattan doğan maliyet kazancı indirim olarak yansımış oluyor.

15. AHŞAP BİNALARIN NAKLİYESİNİ NASIL YAPIYORSUNUZ ?

Nakliye ücreti alınmak koşuluyla tüm nakil vasıtalarıyla sevkıyat yapabilmekteyiz. Sevkıyatlar demonte vaziyette olabildiği gibi, ebatlar elverdiğinde montajlı halde de olabilmektedir.

16. KATALOG TALEP EDEBİLİR MİYİM ?

Web sitemizdeki İletişim Formumuzu adres ve telefon bilgilerinizi eksiksiz doldurarak iletebilir veya sitemizden Dijital Kataloğumuzu indirebilirsiniz.