SIK SORULAN SORULAR

ANASAYFA > S.S.S
Ahşap Yapılar Hakkında ;
BANEVA, ahşap evler, ahşap villalar, kütük evler, ahşap ofisler, bungalovlar, bekçi kulübeleri, güvenlik kulübeleri, ahşap kabinler, ahşap ardiye ve depolar, ahşap kamelyalar ve bahçe kulübeleri üretmektedir.

Modern görünüme sahip ahşap yaşam konteynerlerinden, klasik kütük ev yapı tarzına kadar ahşap evler büyük ilgiyle ve beğeniyle kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Ahşabın bir yapı malzemesi olarak olağanüstü özellikleri çağımızın sürdürebilirlik kavramıyla birleşip onu geleceğin malzemesi yapmaktadır.

BANEVA Ahşap Yapı entegre tesislerinde, ahşap, kullanım amacına uygun olarak, emprenye edilir.Ağaç hücrelerinde bakteri oluşumuna ve çürümeye sebep olan havanın, vakumla çekilerek yerine koruyucu maddelerin basınçla emdirilme işlemi olan “Emprenye” ahşabı sağlam ve dayanıklı kılar, çürümeyi önler, ahşabı mantar, böcek, deniz kurdu gibi zararlılardan koruyarak, ömrünü 10 kat arttırır. Emprenyeli ahşap, her türlü kötü hava koşullarında rengini korur ve kesinlikle çürümez.
1. AHŞAP YAPILARI TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YAPABİLİYOR MUSUNUZ ?
Evet, binalarımızı yurtiçinde ve yurtdışında istenilen yere yapabiliyoruz.
Evet tüm ahşap yapı sistemlerimiz 4 mevsim yaşama uygun imkanlar sunmaktadır.
Tesisimizin bize sağladığı imkanlar sayesinde imalat durumumuza göre 1 hafta ile 3 hafta arasında üretim tamamlanır, sevkıyattan ve zemin betonunun tarafımıza tesliminden sonra 1 hafta içerisinde montaj biter, teslim edilir.
Evet, izin için binanın bulunacağı bölge Belediye Başkanlıkları’na başvurulması gerekiyor.
Evlerimizin İstanbul dışında yapılacak olmasında montaj ekibinin yemek ve konaklama bedelleri haricinde ek maliyet yoktur.
Genellikle ahşap evlerimizi standart paketimizle teslim ediyoruz. Standart paketlerimizde, binanın ana malzemeleri (duvarları, birleşim elemanları, tavan lambri kaplaması, zemin ahşap kaplaması), masif dış ve iç kapılar, ahşap pencereler, vasistaslar, çift camlı pencereler, istenen renklerde şeffaf veya örtücü boyalar, shingle çatı kaplama malzemesi ile montaj işleri fiyata dahildir. İstenirse bedeli karşılığında bina içi elektrik ve sıhhi tesisatlarının çekilerek armatürlerinin takılması işlerini de yapmaktayız.
Çok soğuk iklimli bölgelerde duvar kalınlıkları 42 mm yerine 90 mm kullanılması, çatı izolasyonunun 50 mm yerine 100 mm yapılması yeterlidir.
Tesisimizde kendi bünyemizde yaptığımız emprenye işlemi ve kullandığımız özel ahşap boyaları sayesinde ahşap yapılarımıza 10 yıl hizmet ömrü vermekteyiz. 5 yılda bir yapılacak boya bakımlar ile bu süre 100 yıla kadar çıkmaktadır.
Web sitemizdeki teknik detaylar bölümünden teknik şartnamelere ulaşabilirsiniz.

Talep ettiğiniz planda 12 metreden daha uzun açıklıklar geçilmediği taktirde tüm planları uygulayabilmekteyiz.

Sistemlerimizle rahatlıkla 2 kat çıkabiliyoruz, daha fazla katlar çıkılabilir ancak ahşap kalınlığı ve yapı sistemi değişeceğinden metrekare birim maliyeti artmaktadır.
Siparişinizin onayında toplam miktarın % 40’ını nakit olarak, kalan bakiyeyi ise 30 günlük ve 60 günlük vadeli çek halinde yine siparişte alıyoruz. Kredili olarak 48 aya kadar vadeli veya diğer alternatif ödeme şekilleri karşılıklı görüşülerek belirlenir.
Tüm ahşap yapı sistemlerimiz yüksek izolasyon değerlerine sahiptir. Yüksek izolasyon değerlerine ulaşmak amacıyla özellikle köşeler ve üst üste binen ağaçların dişlerini özel yöntemlerle titizlikle işliyoruz. Sadece ince ahşap malzemenin kullanıldığı sandviç panelli sistemlerde izolasyon için yüksek yoğunlukta strafor kullanmaktayız.
Biz yüksek adetli siparişlere proje gözüyle bakıyoruz ve projenin içeriğine göre fiyatlandırma yapıyoruz, bu durumda adet ve siparişin durumuna göre seri imalattan doğan maliyet kazancı indirim olarak yansımış oluyor.
Nakliye ücreti alınmak koşuluyla tüm nakil vasıtalarıyla sevkıyat yapabilmekteyiz. Sevkıyatlar demonte vaziyette olabildiği gibi, ebatlar elverdiğinde montajlı halde de olabilmektedir.
Web sitemizdeki İletişim Formumuzu adres ve telefon bilgilerinizi eksiksiz doldurarak iletebilir veya sitemizden Dijital Kataloğumuzu indirebilirsiniz.